Czy to powrót do borderline i powinnam wrócić do ośrodka?

Witam mam na imię Paulina mam 22 lata.W dzieciństwie byłam molestowana przez różne osoby miałam kilka prób samobojczych depresję. Dostałam leki które z dnia na dzień odstawiłam. Zaczęłam cpac i pić. Skonczylam terapie w osrodku i od 3 lat jestem trzeźwa. Moja terapeutka stwierdziła u mnie borderline. Byłam 2 razy u psychiatry po czym zakończyła leczenie ze mną po tym jak wyznałam ze mam mysli samobójcze i ze brałam leki jak i ile chciałam. Mam straszne myśli, znowu zbieram leki i chce się zabić.

Dzień dobry, z uwagi na obecne myśli, rozumiem że też ma Pani trudność w trzymaniu się kontraktu z psychiatrą (dlatego przerwał leczenie) warto zgłosić się dobrowolnie na oddział psychiatryczny, lub do ośrodka w którym Pani była. Niestety doświadczenia, które miała Pani w życiu zapewne mają ogromny wpływ na obecne funkcjonowanie. Ośrodek lub szpital to ochrona siebie, walka o życie, walka o normalność. Proszę nie zwlekać z decyzją o zgłoszeniu się do ośrodka.
Pozdrawiam A. Pacia

Bezwzględnie prosze poszukac pomocy u innego psychoterapeuty, Może być to także terapeuta uzależnień, który pomoże Pani podjąć dalsze kroki. W porani leczenia uzależnień kolejka powinna być mniejsza i jest refundacja (NFZ).

Proszę szukać pomocy. Nie powinna Pani borykać się z tym sama. W takim stanie wzrasta ryzyko powrotu do zażywania narkotyków i picia a mysli samobójcze są bardzo niepokojące i nie powinna Pani z nimi pozostawac sama

Proszę nie zwlekać z podjęciem próby znalezienia pomocy.

Pozdrawiam

Edyta Szafran, terapeuta uzależnień

edyta.szafran@vp.pl

Witam serdecznie,

Czy nadal uczęszcza Pani na terapię? Leczenie przerwała terapeutka czy psychiatra? Te informacje opisane przez Panią są dla mnie niejasne.

Traumatyczne przeżycie, jak opisane przez Panią molestowanie może prowadzić do wielu negatywnych skutków w przyszłości. Obecnie ma Pani myśli samobójcze i wraca do uzależnienia. To bardzo niepokojące. Proszę niezwłocznie zwrócić się do psychiatry oraz rozpocząć psychoterapię na nowo, jeżeli została przerwana.

Warto o siebie zawalczyć - w każdym momencie swojego życia.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA