Czy to prawda, że marihuana ma właściwości lecznicze?

Moja mama przyłapała brata na paleniu marihuany. Zaczęła z nim rozmawiać na temat jej szkodliwości jednak on stwierdził że według badań amerykańskich lekarzy ma ona właściwości lecznicze i nie szkodzi. Poza tym w odróżnieniu od innych narkotyków nie uzależnia. Czy brat ma rację?

Dzień dobry!

Marihuana jest stosowana w medycynie i ma właściwości lecznice (rozkurczowe, przeciwbólowe itp.), ale wykorzystuje się ją u osób o określonych schorzeniach, ze świadomością możliwych skutków ubocznych (jak przy każdym leku).

Wciąż jest jednak substancją psychoaktywną, która może powodować negatywne konsekwencje zdrowotne. I uzależnia.

Podobnie, w medycynie stosowana jest np. morfina (jako środek uśmierzania bólu). Nie oznacza to jednak, że wszyscy możemy z niej korzystać bez obaw i konsekwencji dla zdrowia.

Pozdrawiam!

Marihuana do celów leczniczych - tak, ma takie właściwości. Nie wiadomo co pali pani brat, więc byłabym ostrożna w tego typu tłumaczeniach. To jest narkotyk i normalnie uzależnia.