Czy to prawda, że mogę kochać się z chłopakiem bez zabezpieczenia tylko tydzień przed okresem i tydzień po?

Mój chłopak twierdzi, że bez zabezpieczenia możemy kochać się tylko tydzień po okresie i tydzień przed. Uważa, że jak jest chociaż dzień więcej, czyli np. 8 dni, to jest możliwość zajścia w ciążę. Chciałabym dowiedzieć się, czy to jest prawda. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam!

Pani chłopak opiera się na tzw. metodzie kalendarzykowej antykoncepcji. Niestety, ta forma zapobiegania ciąży nie jest skuteczna. Generalnie, jeżeli chcą Państwo uniknąć ciąży, w ogóle nie powinniście współżyć bez zabezpieczenia.

Niestety organizm kobiety nie działa jak zegarek i wiele czyników może płynąć na długość cyklu miesiączkowego oraz czas owulacji. Rzeczywiście na początku cyklu oraz w jego drugiej połowie ryzyko zajścia w ciążę jest mniejsze, niemniej jednak istnieje.

Więcej informacji na temat naturalnych metod antykoncepcja znajduje się na stronie http://abcantykoncepcja.pl/na-czym-polegaja-naturalne-metody-antykoncepcji.