Czy to prawda, że potrawa "brzuszki z hodowlanego łososia" są szkodliwe dla zdrowia?

Dzień dobry, chciałam zapytać, czy to prawda, że potrawa "brzuszki z hodowlanego łososia" są szkodliwe dla zdrowia? Za odpowiedź dziękuję. Z poważaniem Joanna

Dzień dobry,

hodowlany łosoś nie należy do najzdrowszych ryb, niezależnie od tego czy są to brzuszki czy też cała ryba.
Najlepiej spożywać ryby z połowu naturalnego, tzw. dzikie, wtedy mamy pewność, że ryba jest zdrowa.
Niestety w warunkach hodowlanych często są karmione, a w zasadzie tuczone tanią paszą, której składu nie znamy - stąd stwierdzenie, że mogą być szkodliwe.
Pozdrawiam.