Czy to prawda, że przy Hashimoto należy z jadłospisu wyeliminować gluten i laktozę?

Czy to prawda że przy Hashimoto należy z jadłospisu weliminować gluten i laktozę ?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Faktycznie przy chorobie Hashimoto stosuje się czasem eliminację glutenu i laktozy, jednak nie zawsze jest to konieczne. Wszystko zależy od konkretnej osoby, jej stanu zdrowia, tolerancji tych produktów i innych czynników.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka