Czy to prawda, że przy nadciśnieniu nie można używać curry w kuchni?

Witam serdecznie. Mam dwa pytania. Czy to prawda że przy nadciśnieniu nie można używać curry w kuchni? I czy jeśli leczę się na nadciśnienie tętnicze to mogę używać ispagul 2× dziennie? Dodam że dzięki lękom moje ciśnienie nigdy nie przekroczyło 120/80. Biorę tylko dopegyt 3×1

Lek. Paweł Szadkowski

Stosowanie Ispagulu nie powinno wpływać na działanie leków na nadciśnienie. Należy jednak zawsze pamiętać, że suplementy diety nie są tak przebadane jak leki i nie da się w stu procentach wykluczyć możliwości interakcji.
Co do curry, może Pani stosować tę przyprawę.