Czy to prawda, że stosując duże ilości leków przeciwbólowych za bardzo obciążam nerki?

Czy to prawda, że stosując duże ilości leków przeciwbólowych za bardzo obciążam nerki? I to może być przyczyną ich bólu od pewnego czasu. Bo w sumie ból pojawił się po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego, ale ostatnio ktoś zażucił mi, że to przez moje nadużywanie tabletek, bo za bardzo je obciążam, czy to prawda??

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy jakie dokładnie leki. a co boli ze bierze Pan leki przeciwbólowe? Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.