Czy to prawda, że w pierwszych miesiącach po odstawieniu tabletek jest większa szansa na ciążę mnogą?

Dzień dobry. Postanowiłam z partnerem starać się o dziecko. Przez półtora roku zażywalam środki antykoncepcyjne MYWY, ostatnia tabletkę wzięłam 2 maja (od 3 do 6 maja wzięłam tabletki placebo) i 6 maja dostałam okres, który trwał do 9 maja. Kiedy mogę zacząć starania o dziecko? Czy to prawda, że w pierwszych miesiącach po odstawieniu tabletek jest większa szansa na ciążę mnogą?

Lek. Katarzyna Szymczak

Tak to prawda, od razu można zacząć starania, sugeruję zacząć już suplementację kwasem foliowym.
Pozdrawiam