Czy to prawdopodobne, że mam grzybicę pochwy?

Mam 15 lat, jestem dziewczyną. Ostatnio zaniepokoił mnie mój śluz. Mam go codziennie, niezależnie czy to jest po, czy przed miesiączką. W dodatku ma dziwną konsystencję - jakby "serka" - takie białe grudki. No i niestety ma nieprzyjemny zapach. Dodam, że używałam wkładek higienicznych (zapachowe) i po tym chyba podrażniłam skórę, ponieważ odczuwałam pieczenie i odstawiłam je. Czy to mogło zmienić postać śluzu? Nie wiem co się dzieje, czy to jakaś choroba? Nie uprawiałam jeszcze seksu i codziennie dbam o higienę. Liczę na wyczerpującą odpowiedź, z góry dziękuję.

Witam serdecznie!

Białe, serowate upławy są charakterystyczne dla grzybicy narządów płciowych. Czynnikami predysponującymi do wystąpienia infekcji o tej etiologii jest noszenie nieprzewiewnej bielizny, niedostateczna higiena okolic intymnych, stosowanie antykoncepcji, stany upośledzenia odporności, antybiotykoterapia.

Trudno jest ustalić co wywołało ją u Ciebie.

Niezbędna jest wizyta u lekarza ginekologa w celu jak najszybszego włączenia leczenia przeciwgrzybiczego.

Pozdrawiam