Czy to prawidłowa waga? Muszę chudnąć?

Mam 12 lat 159cm wzrostu i ważę 52 kg. To dobrze? Jestem dziewczyną, moi rodzice są szczupli.

Witam,

Twoje BMI wynosi 20,5 i mieści się pomiędzy 50 a 85 centylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i mieści się w zakresie normy. Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania, kiedy to najważniejsze jest prawidłowe i zdrowe odżywianie. Zapomnij zatem o stosowaniu popularnych diet odchudzających, a zacznij dbać o zdrowy jadłospis. Pamiętaj o unikaniu tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, słonych przekąsek, chipsów, tłustych mięs i serów, słodkich i gazowanych napoi oraz słodyczy. Wybieraj zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększyć spożycie warzyw i ryb.

Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Dodaj do tego regularną aktywność fizyczną minimum 3 razy tygodniu po 30-40 minut.

Pozdrawiam.