Czy to rak, czy guz piersi?

Wyczułam przed miesiączką i po miesiączce w lewej piersi jakby kamyczek. Nie powiększa się. Jest w tym samym miejscu. Co mam robić? Pomóżcie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Każda zmiana guzowata wykryta w piersi podczas samobadania w czasie po miesiączce wymaga zbadania przez lekarza. Dopiero badania dodatkowe pozwalają określić rodzaj zmiany.
Niestety nie napisała Pani swojego wieku, a to ma duże znaczenie w przewidywaniu prawdopodobieństwa wystąpienia różnych zmian. Jeśli jest Pani w wieku poniżej 40. roku życia to bardziej prawdopodobne jest, że może to być zmiana łagodna typu włókniakogruczolaka lub torbiel.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl