Czy to rak drobnokomórkowy?

Bardzo proszę o ocenę wyniku hist-pat guza płuca. Strzęp tkankowy (wielkość<0,05 cm). CD56/+/ synaptofizyna/+/ chromogranina/+/ TTF1/-/ Ki67 90% przemawiającym za rozpoznaniem raka neuroendokrynnego. Materiał bardzo skąpy. Radioonkolog uważa, iż jest to rak drobnokomórkowy natomiast torakochirurg nie jest przekonany do rozpoznania jako drobnokomórkowy. Co Pan doktor o tym sądzi? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

obecnie trwają dyskusje odnośnie powyższego rozpoznanie i odpowiedniej przynależności do odpowiedniej grupy nowotworów a to wiążę się zarówno z rokowaniem jak i metodami leczenia. konieczna jest ocena onkologa zajmującego się tkanką płucną.