Czy to rzeczywiście Hashimoto czy może coś innego?

Witam. Proszę o interpretację wyników. Morfologia w normie tylko cholesterol nieco podwyższony. TSH 2,27, FT4 1,26, FT3 3,35, ATG 299,9, ATPO 62,2. Niedobór wit. D3. Trafiłam do szpitala bardzo wycieńczona fizycznie z kołataniem serca. Mam suchą skórę, słabe włosy, jestem zmęczona, słaba koncentracja, ciągłe drganie serca i brakuje mi czasami tchu. Holter i ekg nie wykazały nieprawidłowości. Lekarz endokrynolog stwierdził autoimmunologiczne zapalenia tarczycy. Badania USG jeszcze nie miałam. Czy to rzeczywiście Hashimoto czy może coś innego? Dostałam Euthyrox N25. Jestem osłabiona i zmęczona. Jakie badania jeszcze ewentualnie powinnam zrobić? Może przyczyna mojego stanu zdrowia jest inna... ?Tylko gdzie szukać. Mam 35 lat.

Lek. Paweł Szadkowski

Z podanych przez Panią wyników i objawów wynika, że rzeczywiście choruje Pani na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Oczywiście musi Pani poczekać, aż poziomy hormonów tarczycy unormują się, żeby stan zdrowia uległ poprawie.
Warto zrobić usg tarczycy, co dodatkwo pomoże potwierdzić lub wykluczyć diagnozę. Kolejne badania hormonów radzę zrobić dopiero po pewnym czasie stosowania leczenia - endokrynolog na pewno zleci kontrolę.