Czy to są już hemoroidy?

Mam na imię Mariusz. Mam 22 lata, w czerwcu tego roku trafiłem do szpitala bo zatrzymał mi się mocz (było to ostre zapalenie prostaty dalej się na to leczę), w szpitalu dostałem biegunki i miałem ją koło tygodnia. W tym czasie zauważyłem, że na papierze są ślady krwi myślałem, że to ustąpi ale cały czas jest nie mam już biegunki, a to jest. Nie swędzi mnie nic ani nie boli tak jak to pisze przy objawach hemoroidów, wyczuwam tylko pod palcem w odbycie tak jakby małe zgrubienie jakiś guzek czy coś. Co to może być? Proszę o pomoc.

Witam.

Jedną z możliwych przyczyn są żylaki odbytu. Konieczne jest jednak wyjaśnienie-za pomocą badania per rectum przez lekarza. Krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego zawsze jest niepokojące i wymaga diagnostyki, gdyż może być to objaw dużo poważniejszego stanu chorobowego.

Proszę więc nie zwlekać i udać się do lekarza-poczatkowo do rodzinnego, który powinien zbadać Pana celem wyjaśnienia obecności żylaków odbytu. Jeśli okaże się iz nie one są przyczyną krwawienia konieczne będzie wdrożenie diagnostyki.
Pozdrawiam.