Czy to są normalne objawy nerwicy lękowej?

Mam stwierdzoną nerwicę lękową, od 2 tygodni nie daje mi to normalnie funkcjonować, do tej pory zawsze radziłam sobie z atakami paniki.Robilam badania wszystko w normie poniewaz boje sie choroby i smierci. Zaczelo sie od tego ze bolala mnie glowa i uroilam sobie ze moze to byc rak mozgu.Od tej pory mam paniczne lęki, kolatanie serca i czuje sie taka nieobecna do tego dochodza zaburzenia wzroku, ciągle o tym mysle i nie daje mi to spokoju, boje sie depresji i zwariowania.Czy tosa normalne objawy?

Pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam Panią
W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach
szczególnie obciążających, na plan pierwszy
wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk, którego przyczyna jest nieuświadomiona,
często przyjmuje postać różnych fobii – stąd
u Pani lęk przed chorobą, lęk przed śmiercią.
Poniżej zamieszczam link na temat hipochondrii
Prawdopodobnie stres i jakieś przykre
doświadczenia z przeszłości wywołały u Pani
bezpodstawny, a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Każdy lęk, również ten przed śmiercią.
przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący
na tanatofobię odczuwają różne objawy
wywołane rozchwianiem
równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Nieleczona nerwica lękowa cały czas postępuje
i prowadzi do nasilania się objawów lękowych
oraz pogarszania się stanu zdrowia psychicznego.
Nie możemy wybrać czasu, miejsca i sposobu
umierania, ale możemy wybrać sposób,
w jaki spędzimy resztę życia.
Przed Panią wiele długich lat życia.
Ważne, żeby przeżyła je Pani ciesząc
się każdym dniem swojego życia
i czerpiąc z niego to, co najlepsze.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Droga Pani
To o czym Pani pisze rzeczywiście daje potwierdzenie Pani diagnozy. Sugerowałabym podjęcie psychoterapii wglądowej, by dotrzeć do Pani wewnętrznych konfliktów i móc sobie w kontakcie terapeutycznym pomóc. Zważywszy na Pani wiek warto teraz podjąć leczenie, by móc w przyszłości mieć satysfakcjonujące życie.
Pozdrawiam!

Witam,

opisywane przez Panią objawy rzeczywiście charakteryzują zaburzenia lękowe (nerwice). Ich nagłe nasilenie prawdopodobnie jest związane z konkretną sytuacją.
Sugerują konsultację psychiatryczną oraz podjęcie psychoterapii. Zaburzenia nerwicowe poddają się pracy terapeutycznej, więc dałoby to Pani możliwość trwałego pokonania doskwierających Pani dolegliwości.

pozdrawiam Urszula Sokalska-Goleń
www.urszulasokalska.pl
www.gabinetzmian.pl

Witam Panią,
Sugestie które codziennie sobie Pani aplikuje powodują coraz silniejsze znerwicowanie. Proszę zauważyć, że zajmuje się Pani tylko objawami negatywnymi, które mogą w Pani powstać - to daje niepokój i rozdrażnienie. Ma Pani 20 lat, piękny, cudowny wiek. Proszę rozejrzeć się wkoło i szukać radości i przyjemności. Dlaczego nie pomyśli Pani, że całe życie jest przed Panią, że od Pani wykształcenia lub zdobycia zawodu zależy Pani szczęście, powodzenie? Proszę nie skupiać się na chorobach i ich nie wymyślać. Na pewno ma Pani kolegów, koleżanki - proszę się bawić, uprawiać sport, znaleźć pozytywną pasję - zamiast negatywnej pasji, którą Pani w tej chwili preferuje. Cytat nieznanego autora: "Nie chodzi o to jak wieje wiatr, tylko o to, jak ustawione są żagle. SAMA PROWADZĘ STATEK MOJEGO ŻYCIA".
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo radości i zdrowia.
Jest Pani na pewno zdrowa.
Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam Panią, zadaje Pani pytanie czy opisane przez Panią objawy są normalne. Czy jeśli otrzyma Pani odpowiedź TAK czy to Panią uspokoi? Odnoszę wrażenie, że mówi Pani głównie o tym, że boi się Pani choroby i śmierci i że do tej pory sobie Pani radziła, a teraz rozmiar natrętnych myśli o potencjalnych chorobach nie daje Pani żyć. Czy w związku ze zdiagnozowaną nerwicą lękową bierze Pani jakieś leki przepisane przez lekarza? Jeśli nie, może warto byłoby sobie w ten sposób pomóc. Jeśli tak, być może przepisana dawka w tym momencie jest niewystarczająca albo potrzebuje Pani zmiany leku. Być może dobrze byłoby uzyskać stałe wsparcie w osobie psychoterapeuty, który zbadałby z Panią przyczyny Pani lęku przed śmiercią, bo ta przyczyna będzie zawsze aktualna i w kryzysowych momentach będzie dochodzić do głosu. Warto mieć "przepracowane" swoje słabe strony i przygotować się na te chwile.