Czy to są objawy choroby nowotworowej u 8-letniego synka?

Od 09/2008 do 03/2009 r. syn cztery razy gorączkował 39,5 przez dwie doby, potem samoistnie to ustępowało. Przy czwartym epizodzie dołączył ból nóg pod kolanami i plamki czerwone na kolanach, które zniknęły po 2 dniach. Syn kulał po większym wysiłku na wf-ie. Reumatolog wykluczył chorobę reumatyczną tkanki łącznej, zapalenia stawów. W 04/2009 wykonano usg j. brzusznej, w którym stwierdzono powiększenie węzłów chłonnych krezki o11-12 mm. Teraz 17/09/09 znów gorączkował 4 doby, 39,5, ból pod kolanami, w pachwinach i okolice żuchwy. Usg wykazało powiększenie węzłów szyi podżuchwowych i pachowych po prawej stronie j. brzusznej do ok. 2 cm i 2,5 cm wzdłuż aorty brzusznej. Badania wykonano w szpitalu, stwierdzono cechy niedokrwistości, leukocytoza prawidłowa, ale z przewagą segmentów CRP140,0, potem 8,0 LDH 606U/L Hb11,8 RBC 4,29 MCV 82,8 MCH 27,6 MCHC33,4 Hct 35,5 WBC 6,60, potem 8,24 Podejrzewając infekcyjne podłoże podano antybiotyk, ustąpiły dolegliwości bólowe, zmniejszyły się węzły chłonne szyi, za cztery dni usg kontrolne j. brzusznej. Martwię się, czy to znów nie powróci, bo takiej gwarancji mi nikt nie daje.Bierze się też pod uwagę, że to mogą być początki objawów innej choroby, czy przypadkiem tej najgorszej?
ponad rok temu

Szanowna Pani!

Powiększenie węzłow chłonnych wewnątrz organizmu wiąże się z podwyższonym ryzykiem przyczyn nie tylko infekcyjnych, ale także autoimmunologicznych lub nowotworowych. Jedną z częstych przyczyn powiększenia węzłow chłonnych trzewnych są zakażenia pasożytnicze (m.in. toksokaroza). Synek wymaga dokladnej i uważnej diagnostyki, celem wyjaśnienia przyczyny powiększenia węzłów chłonnych i stanów gorączkowych. Na pewno w czasie pobytu w szpitalu zostaną wykonane niezbędne badania.