Czy to są oznaki depresji?

Witam, od 5 lat choruję na CHAD, mój problem polega na tym że nie umiem nawiązać kontaktu z ludźmi, nie umiem się otworzyć, jestem w ciągłej apatii, nic mnie mnie cieszy, jestem bierna zawodowo bo nawet podjęcie pracy sprawia mi trudność, czy to zła praca mózgu za to odpowiada, czy jestem mało rozgarnięta, i mam mały zasób słów ze nie umiem się porozumieć z ludźmi.Czy to są oznaki depresji?

Witam,

choroba afektywna dwubiegunowa charakteryzuje się występowaniem epizodów depresji na przemian z epizodami manii lub hipomani, zazwyczaj stany depresyjne przeważają czasowo nad stanami podwyższonego nastroju.
Apatia, bierność, trudności z funkcjonowaniem zawodowym mogą świadczyć o objawach depresyjnych- niemniej to zbyt mało informacji by stwierdzić to z całą pewnością

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Dzień dobry.

Proponuję wizytę u psychiatry i psychoterapeuty.
W/w specjaliści zajmą się Pani chorobą w odpowiedni sposób, wszystko wytłumaczą i zaproponują leczenie.

Życząc powodzenia i odwagi,
Dariusz Pysz-Waberski