Czy to są pierwsze objawy cukrzycy?

Witam, od dwóch dni oddaję bardzo duże ilości bezbarwnego moczu, ale bez jakichkolwiek bóli, a od jakiegoś czasu (tak co kilka dni na kilka-kilkanaście godzin, głównie wieczorem) mam straszną suchość w ustach. Tydzień temu skończyłam antybiotyk (już czwarty w tym - w sumie to w zeszłym roku) związany z zapaleniem oskrzeli, które mam bardzo często. Dzisiaj robiłam badanie krwi: morfologia, OB, żelazo, glukoza, ale ze względu na wyjazd wyniki będę miała dopiero w poniedziałek, a bardzo się martwię. W nocy, żeby móc normalnie spać, łykam jedną F***** i mam spokój.

Pielęgniarka pobierająca krew mówiła, że jej siostra miała podobne objawy i się okazało, że ma cukrzycę. 1,5 roku temu robiłam badanie krwi na cukrzycę i wyniki były w normie. Ja sama myślałam, że to mogą być powikłania po długotrwałym stosowaniu leków na oskrzela: syropy, tabletki wykrztuśne, antybiotyk itp., ponieważ dolegliwości pojawiły się u mnie pierwszy raz w życiu w dniu odstawienia leku przeciwkaszlowego. Podejrzewałam także grzybicę ze względu na wyżej wymienione objawy oraz na ciągłe zmęczenie - potwierdzony bardzo mocny niedobór żelaza i magnezu, brak koncentracji, ogólne rozbicie, napady złości, ogromne wieczne zmęczenie, senność.

Kiedyś roznosiła mnie energia, a teraz (w sumie to od czasu przejścia na wegetarianizm) jestem taka ciągle ospała. Morfologię i OB robię trzy-cztery razy w roku od kilku lat i zawsze jest w normie. Dodam, że mam 23 lata, jestem wegetarianką, szczupłą, uprawiająca sporty, niepalącą, niepijącą. W mojej rodzinie nikt nie choruje na cukrzycę. Proszę o pomoc!

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią objawy z pewnością wymagają wyjaśnienia.

Bardzo dobrze, że zdecydowała się Pani na wykonanie badań laboratoryjnych. Oprócz już wykonanych wskazane jest także badanie ogólne moczu. Jeżeli wszystkie wyniki będą prawidłowe, proszę jeszcze wykluczyć choroby tarczycy.

Częste infekcje i stosowane antybiotyki mogły negatywnie wpłynąć na Pani układ odpornościowy, co ułatwia rozwój innych infekcji. Proszę spróbować ponownie odporność odbudować (przydatne informacje znajdzie Pani między innymi na naszym portalu www.naszaodpornosc.pl)

Jeżeli chodzi o Pani pytanie, czy to pierwsze objawy cukrzycy - niewykluczone, jednak raczej mało prawdopodobne. Jednak dobrze, że wykonała Pani badanie poziomu glukozy, zawsze lepiej być czujnym i ostrożnym.

Pozdrawiam