Czy to są początki anemii?

Witam. Mam 15 lat i jestem wegetarianką od roku. Od miesiąca nasilają mi się zawroty głowy ,gdy wstaję z pozycji leżącej, a nawet siedzącej. Strasznie łamią mi się paznokcie i cały czas chce mi się spać. Kiedy wchodzę po schodach, moje serce zaczyna znacznie szybciej bić, a na domiar wszystkiego, strasznie bolą mnie oczy. Czy ja mogę mieć anemię?

15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Diety wegetariańskiej nie powinny stosować kobiety ciężarne i karmiące, dzieci oraz młodzież. Dla rozwijających się organizmów może mieć fatalne konsekwencje, jak upośledzenie rozwoju fizycznego i umysłowego (spowodowane niedoborem białka, żelaza i witamin), anemia, odwapnienie kości. Polecam Ci wizytę u swojego lekarza rodzinnego lub pediatry, celem diagnostyki niedoborów pokarmowych (powstałych po roku stosowania diety wegetariańskiej) i wynikających z nich problemów zdrowotnych.