Czy to są początki anoreksji?

Zastanawiam się czy to mogą być początki anoreksji. Byłam gruba ważyłam 73 kg, rok temu już 60. W ostatnie pol roku schudłam do 51. Mam 170 cm. Jem poniżej 600 kcal dziennie. Chciałam zacząć wiecej ale mi nie wychodzi - mam wyrzuty sumienia i lęki. Odrzuca mnie od białego pieczywa makaronu słodyczy. Kiedyś kochałam jedzenie a teraz mnie ono meczy, choć jest smaczne. Okres mi sie zmniejszył, ciagle mi zimno, bolą mnie kości i wypadają włosy. Ale nie jestem chuda mam m.in. mocno otłuszczony brzuch

Objawy o jakich Pani pisze przekonują, że nie odżywia się Pani dobrze. Sugerowałabym konsultację u dietetyka bądź psychologa żywienia, którzy doradzą co wybierać i w jakich ilościach jeść.

Warto o siebie dbać ażeby zachować dobry przepływ energii. Proszę pamiętać, że jesteśmy tym, co jemy, a nasze zdrowie i stan umysłu są nierozerwalnie związane z jakością naszego pożywienia. Dlatego należy wybierać pełnowartościowe, bioaktywne i dopasowane do pory roku pożywienie, dające energię życiową, które przywraca równowagę na poziomie ciała i umysłu.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG ŻYWIENIA, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam Panią
Pani objawy wskazują na anoreksję.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zapewne wie Pani o tym, że przyczyną anoreksji,
czyli Jadłowstrętu psychicznego, są przede wszystkim
czynniki psychologiczne takie jak:
niska samoocena, krytycyzm i surowa ocena siebie,
brak wiary w swoje możliwości, mniejsza odporność na stres
i trudności życia codziennego, unikanie bliskich więzi z ludźmi
z powodu trudności w nawiązywaniu kontaktów emocjonalnych,
zniekształcony obraz siebie i wiele innych.
Dlatego, w przypadku anoreksji, podstawą leczenia
jest psychoterapia podczas której dociera się do przyczyny,
która dręczy duszę i znajduje się sposób
rozwiązania problemu.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,

Jest bardzo prawdopodobne że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk