Czy to są powikłania po bulimii?

Mam 22 lata , w wieku 15 lat zachorowałam na bulimie trwało to około 5 lat dziś jestem od tego uwolniona ale od około 2 lat mam ciągle problemy zdrowotne tzn żołądkowa od kilku tygodni sytuacja się pogorszyła ból jest codziennie .. miałam robiona gastroskopie która oprócz przewlekłego zapalenia żołądka nic nie wykazała przepisali mi leki typu polprazol leki rozkurczowe nospa momentami czułam się lepiej ale na dzień dzisiejszy jest coraz gorzej. Leki nie działają trzymam się dziety lekkostrawna po każdym posiłku czuje się pełna a brzuch jest obolały wzdety . Ból się przemieszcza raz boli mnie żołądek coraz częściej promieniuje na prawa stronę raz na lewą . Wczoraj byłam u lekarza zalecił mi kolonoskopie z racji że ostatnio mam też problemy z wyproznianiem . Na dzień dzisiejszy muszę czekać do sierpnia :( tyle że ja opadam z sił jestem zmęczona męczy mnie to że nie ma dnia bez bólu Wiem że to moja wina że to mogą być powikłania po bulimi.. chciałam się dowiedzieć co najlepiej zrobić czy czekać czy iść prywatnie . Nie mam zbyt dużo pieniędzy ale dla zdrowia się postaram ile kosztuje prywatnie kolonoskopia i jak to wygląda ? Z góry dziękuję :(

Szanowna Pani,

Na początku chciałam wyrazić mój podziw związany z Pani zwycięstwem nad bulimią w tak młodym wieku. Zaburzenia odżywania stanowią naprawdę ogromne wyzwanie i zmierzenie się z nimi świadczy o ogromnej sile charakteru.
Rozumiem troskę o swoje zdrowie i obawy wywołane pojawiającymi się objawami oraz historią bulimii. Oczywiście, nie można wykluczyć, że przeżyta choroba może mieć wpływ na obecny stan zdrowia, istnieją jednak inne wytłumaczenia.
Ze swojej jednak strony chciałabym zasugerować, że podobne do opisanych przez Panią objawów mogą występować także w przypadku nerwicy. Bardzo często zdarza się, że manifestuje się ona przez objawy ze strony układu pokarmowego - często dokładnie takie, jakie Pani opisuje.
Proponuję, żeby przed decyzją o prywatnej kolonoskopii zdecydowała się Pani na wizytę u lekarza psychiatry i odpowiednią diagnostykę pod kątem nerwicy. Lekarz będzie w stanie udzielić odpowiedzi na Pani pytania oraz zalecić odpowiednią farmakoterapię. Bardzo pomocne będzie także wspomożenie leczenia psychoterapią.
Życzę Pani powodzenia i powrotu do zdrowia.