Czy to są symptomy nerwicy?

kobieta mam 29 . Od dwóch miesięcy mam dziwnie objawy. Zaczęło się od tego że zrobiło mi się nagle slabo i puls podskoczyć mi do 140 min. Zrobiłam badania ths. W normie z morfologii wyszła anemia . Biorę zelazo. Ale kołatania serca nie ustaly. Wręcz się nasily. Byłam u 2 kardiologow. Wszystko ok. Miałam eho serca, holtera,rtg.ekg parę razy.wszystko ok.Czuje dusznosci w klactce prawie non stop. Uczucie niepelnego oddechu, ziewanie . Lekarze mówią że to nerwica . Czy to może być nerwica.

Witam Panią,
Z opisanych przez Panią objawów można wnioskować, że rzeczywiście jest to nerwica. Zwłaszcza jeżeli objawy są napadowe, pojawiają się nagle, a później ustępują. Zwykle towarzyszą temu myśli, że "coś może mi się stać", "zaraz umrę" itp. Proszę zauważyć, że skoro wykluczono podłoże kardiologiczne, nie ma powodów do paniki. Już samo myślenie i przewidywanie, co może się stać, buduje niepokój. Trzeba zacząć je kontrolować i nie pozwolić, aby ono kontrolowało Panią. W zależności od nasilenia objawów, częstotliwości ich występowania, warto rozważyć psychoterapię lub włączenie leczenia farmakologicznego (o tym decyduje lekarz). Treningi relaksacji mogą działać wspomagająco w powrocie do dobrego samopoczucia.
W swojej praktyce spotkałam się również z boreliozą, która dawała podobne objawy, podczas gdy wszystkie wyniki były w normie. Dla całkowitego spokoju można zbadać poziom przeciwciał, aby wykluczyć ten rodzaj przyczyny.
Pozdrawiam Panią,
Renata Dąbrowska-Jagieło

Witam Panią
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe, że
Pani dolegliwości mają podłoże psychologiczne.
Czy to nerwica? Bardzo możliwe, jednak rzetelną diagnozę
można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy
będą się nasilać.
Zachęcam też Panią do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie