Wody płodowe - tak to wygląda?

Witam, czy to są wody płodowe? Mam 28 lat i jestem w pierwszej ciąży. Dziś jest szósty dzien po terminie porodu a od 3-5dni wypływa ze mnie coś co nie bardzo wiem co to może byc, na myśl przychodzą mi wody płodowe. Koleżanki mówiły mi że to śluz który wydobywa sie po odejściu czopa a nie wody płodowe. Tylko że ostatnio zalało mi to bieliznę i wystraszyłam sie myśląc że odeszły mi wody płodowe. Byłam w szpitalu ale tam powiedzieli że to nie są wody płodowe a ja nie wiem czy oni mnie tam dobrze zrozumieli . Dwa razy miałam mokrą bieliznę i było troche tego ale czy wody płodowe nie odchodzą w większych ilościach? co to może byc jeśli to rzeczywiście nie są wody płodowe? czy to normalne? powinnam się martwić czy to naturalne zjawisko w końcówce ciąży? jak rozpoznać wody płodowe?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Opisana przez Panią wydzielina może być czopem śluzowym, ale może to też być sączący się płyn owodniowy (wody płodowe), który nie zawsze wypływa w sposób gwałtowny ("chlustający"). Jeśli odpływa płyn, może Pani poczuć skurcze macicy, ale to też nie jest regułą. Skoro była Pani w szpitalu, gdzie zbadano Panią i powiedziano że to nie wody, to nie należy się niepokoić. Ale jeśli wydzielina nadal się sączy a Pani ma wątpliwości, to powinna Pani jeszcze raz zgłosić się do szpitala, aby sprawdzono stan pęcherza płodowego. Jeśli bowiem pękł, należy energicznie działać, aby zapobiec zakażeniu i wywołać poród.