Czy to są zaburzenia hormonalne?

Po miesiącu zrezygnowałam z brania tabletek antykoncepcyjnych, ponieważ źle się czułam. Okres z odstawienia dostałam w 24 dniu cyklu. W 12 dniu cyklu wzięłam tabletkę "72 po", ale następny okres pojawił się po 5 dniach, w 17 dniu cyklu i trwał 3 dni, krócej niż zwykle. Mimo zakończenia okresu, bolą mnie piersi, tak jakby to miał być PMS przed planowym terminem. Możliwe jest, że dostanę okres drugi raz w tym samym miesiącu? I czy wcześniejszy okres może być spowodowany antykoncepcja, czy chorobą?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Krwawienie, które wystąpiło w 17 dniu cyklu było spowodowane przyjęciem tabletki "72h po". Po jej zastosowaniu przez pewien czas możesz mieć zaburzenia miesiączkowania. Tabletka ta zawiera bardzo dużą dawkę hormonów, która może rozregulować Twoje cykle. Być może wystąpi u Ciebie kolejne krwawienie, albo będziesz miała jedynie objawy PMS bez krwawienia.
Jeżeli taka sytuacja powtórzy się za miesiąc, spróbuj umówić się ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam