Czy to skracanie szyjki jest niebezpieczne?

Jestem w 25 tygodniu ciąży. Byłam w szpitalu przez dwa dni przez skurcze podbrzusza, które były spowodowane zaparciami. Po podaniu czopka glicerynowego przeszło. Jednak szyjka też się skróciła (2 lutego miała 41 mm, po wypisie ze szpitala przeczytałam, że teraz ma 2,75 cm i na tym odcinku kanał zamknięty) i w górnym ujściu jest 0,64x0,54 cm obraz lejka. Jutro idę na wizytę kontrolną, ale martwię się bardzo. Czy to skracanie szyjki może się dziać bardzo szybko?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze te różnice mogą wynikać z oceny przez dwóch różnych lekarzy. Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego ciąże