Czy to skutki uboczne l**** czy ciąża?

Współżyłam w dni płodne. Później zaczęłam przyjmować l**** dopochwowo i nadal biorę. Bolą mnie jajniki i czuje takie ciągnięcie w dole brzucha, kłuje mnie w pochwie, co chwilę biegam do ubikacji oddawać mocz, pieką mnie sutki, bolą piersi.
Gdy byłam w pierwszej ciąży, to też miałam takie objawy już na początku ciąży. Na test jest jeszcze za wcześnie. Nie chcę się nastawiać, że jestem w ciąży, bo nie chcę się rozczarować.
Czy takie objawy to mogą być skutki uboczne przyjmowania l****. Dodam, że przed przyjmowaniem l**** miałam robione usg i wszystko było w porządku. Jeżeli to skutki uboczne l**** to czy powinnam ją odstawić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli lekarz przepisał Pani ten lek, np. z powodu niewydolności ciałka żółtego, to lepiej go nie odstawiać. Jeśli bowiem zaszła Pani w ciążę, to preparat ten zwiększa szansę na utrzymanie jej. Pani objawy nie są charakterystycznymi działaniami niepożądanymi przyjmowanego przez Panią środka. Nie wskazują też ewidentnie na ciążę, ponieważ, skoro jest za wcześnie na test, znaczy, że do ewentualnego zapłodnienia doszło bardzo niedawno i objawy nie powinny jeszcze się pojawić (poza ewentualnie bólem piersi). Może to być zespół objawów zwiastujących miesiączkę. W razie jej opóźniania się, proszę wykonać test.
Pozdrawiam serdecznie!