Czy to stan leczenie nerwicy?

Witam zmagam się z nerwica lękowa od 9 miesięcy na początku było źle ataki paniki strach przed zostaniem samej w domu przed jazda mpk przed wyjściem do sklepu ponieważ od razu mi się słabo robilo byłam u psychiatry przyjmowalam leki przez 3 miesiące teraz jest lepiej leki się troche zmniejszyły wychodzę sama do sklepu jeżdżę mpk lecz jeszcze są gorsze dni kiedy mam dość i odczuwam lęki.Chodzi o to ze na początku spadła mi ochota na sex a teraz czuję że zaczyna to się zmieniać czy to dobry znak?

Witam Panią. Na podstawie Pani opisu mam wątpliwości czy korzysta Pani z oddziaływań psychologicznych. Leczenie farmakologiczne może być z tego powodu niepełne a nasilenie objawów może powracać. Jeśli moja intuicja jest trafna proszę porozmawiać ze swoim lekarzem o skierowaniu do psychologa na terapię. Dzięki połączeniu obu form leczenia zwiększy Pani szanse na dłuższe utrzymywanie poprawy w swoim samopoczuciu a jednocześnie poprawi się jakość Pani życia. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Leczenie nerwicy jest procesem długotrwałym i w terapii mogą być momenty lepszego i gorszego samopoczucia. Często lepsze efekty do farmakoterapii daje włączenie psychoterapii. Co do pytania o sferę seksualną to dobry znak, że pacjent odzyskuje potencję. Zdrowie psychiczne charakteryzuje się poczuciem spełnienia również w tej sferze.
Pozdrawiam

Witam
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresyjne
sprawiają, że lęki stają się łatwiejsze do zniesienia.
Zapewne jednak wie Pani o tym, że leczenie
farmakologiczne nie leczy zaburzeń lękowych
i nie rozwiązuje Pani problemów,
jedynie tłumi objawy.
Jeżeli chce Pani skutecznie pozbyć się
problemu i wyleczyć z nerwicy lękowej,
to zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie