Czy to świadczy o skazie białkowej?

Witam moja 3 i pol miesięczna córeczka praktycznoe od urodzenia robi kupe ze śluzem. Na poczatku myślałam że to biegunka bo synek miał jak wróciłam z porodowki. Wziełam 3wegle lekarz mowil ze nic nie powinno być malutkiej ale okazalo sie ze musiałam dać czopka żeby mogła sie wypróżnić. Okazalo sie ze dalej robi takie same kupki lekarze mowili ze wszystko jest ok. Ale niepokoiło mnie ze jest tam śluz czyli juz prawoe 4 miesiace jeżdżę po lekarzach i kazdy co innego mowi zdarzały sie kilka razy sporadycznie kupki jak jajecznica ale teraz stwierdzono ze mala ma skaze białkowa. Teraz lekarze stwierdzaja ze cos jesg nie tak z nia skoro widza sam sluz ale rozkładaja rece.Jestem na diecie 5 dni kupka byla caly czas śluz z grudkami, i teraz czasem sam śluz wiec nie wiem czy ta moja dieta cos daje. Boje sie bo mala zaczyna byc coraz bardziej nerwowa przy piersi i wacham sie co dalej i czy nie straci odpowiednich skladnikow odzywczych jesli j na diecie a to nie to i czy sztuczne czy gdzies sie dalej udać.;( jeszcze dodam ze leukocyty w badaniu ogólnym wyszly podwyzszone.czy to moze swiadczyc o skazie białkowej skorona twarzy nie ma nawet jedej chrostki?????????

Dzień dobry,

odpowiem Pani nietypowo. W sytuacjach takich jaką Pani opisała zwykle zaczynam od prośby przeanalizowania kup dziecka, na podstawie kontrowersyjnego wpisu na blogu specjalistki od karmienia. Kontrowersja związana jest z tym, że znajdzie tam Pani zdjęcia....kup. Ogląda Pani na swoją odpowiedzialność :) Po takiej analizie rozmowa w gabinecie jest konkretniejsza i rodzice zwykle znacznie spokojniejsi :)
Jeśli córeczka ma rzeczywiści skazę białkową ważne jest czytanie etykiet, ponieważ białka mleka krowiego dodawane są do wielu nieoczywistych produktów jak np. wędliny.

Trzymam kciuki :)
Katarzyna Gediga, dietetyk
www.emvit.pl