Czy to świadczy o stanie przedcukrzycowym?

Witam.Mam pytanie odnośnie podniesionego cukru na czczo.Na czczo mam 5.80 mmol a po obciążeniu glukoza 75 g po 2 godz 5.52 mmol.Czy to świadczy o stanie przedcukrzycowym?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik po 2h jest w normie, więc radzę jeszcze powtórzyć na spokojnie badanie na czczo. Jeśli wynik znowu będzie międzie 100-125, można rozpoznać stan przedcukrzycowy i wprowadzić lekką dietę - cukier powinien się obniżyć