Czy to rumień typowy dla boreliozy?

Witam,

pod prysznicem zauważyłem coś takiego na wewnętrznej części łydki. Na początku było wokół tego zaczerwienienie, jak np. po ugryzieniu komara, ale w środku był czerwony punkt. Po jednym dniu ta otoczka zniknęła. To wnętrze czerwone (foto) chyba lekko się rozeszło. Teraz ma ok. 9 mm średnicy. Wydaje mi się, że blednie. Nie widziałem, ani nie czułem, żeby mnie coś ugryzło. Nie ma też żadnego zgrubienia. Nie swędzi i nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Coś jakby wewnętrzny mały wylew, czy coś w tym stylu. Tyle, że wcześniej była ta otoczka, więc domyślam się, że to ugryzienie. Tylko nie wiem przez co. Załączam foto. To jest 3 dzień po zauważeniu zaczerwienienia. Pozdrawiam http://yfrog.com/10dsc01436mj http://yfrog.com/6tdsc01439vj

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Przedstawiony/opisany rumień nie jest rumieniem wędrującym, typowym dla boreliozy. Sądzę, że jest to pozostałość po ugryzieniu np. meszki. Aktualnie nie wymaga Pan żadnego leczenia. Proponuję obserwować zmianę przez ok. 30 dni - jeśli rumień będzie się powiększał (średnica przekroczy 5 cm), powinien Pan skontaktować się z lekarzem.