Czy to też są objawy nerwicy?

  mam 22 lata. Mam stwierdzoną nerwice z objawami somatycznym, mam tak, że wzrok mi wiruje, tak jakby kręciło mi się w głowie, mam to od miesiąca i jest to bardzo uciążliwe bo przy tym jestem bardzo osłabiona, czy to też jest objaw nerwicy i czy po farmakoterapii i psychoterapii to minie jeśli to jest od nerwicy? Błagam o podpowiedź, biorę leki o nazwie paroxinor, spamilan i lerivon. Dodam, że kolejną wizytę u psychiatry mam dopiero za miesiąc bo tak długo się czeka

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy mogą wynikać zarówno z zaburzeń nerwicowych, jak też mogą być skutkiem ubocznym przyjmowanych leków.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych
wywołanych rozchwianiem równowagi układu
wegetatywnego, które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe często też mają uczucie
zawrotów głowy, duszności, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się
omdlenia, które w rzeczywistości bardzo rzadko się zdarza.
Środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń nerwicowych
i nie rozwiązują Pani problemów, jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe i ich uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do wprowadzeniem psychoterapii
w proces leczenia.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl