Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to tylko anemia?

Mam 32 lata , jestem kobietą. Od kilku lat staram się leczyć moją anemię różnymi lekami i preparatami z żelazem. Ostatnio jednak od ok. 6mc. coraz gorzej, słabiej zaczęłam się czuć. Już nie tylko siniaki ale i wybroczyny miałam prawie wszędzie, nie wiedząc nawet że się zrobiły. Od kilku tygodni mam dziwne lekkie stany podgorączkowe ( a praktycznie nigdy nie gorączkuję, nawet jak jestem bardzo chora np. zapalenie oskrzeli).Zawroty głowy, kilka razy słabe krwotoki z nosa. Bóle głowy, bladość i osłabiona koncentracja. Ostatnio zrobiłam badania a oto wyniki: RBC 4.58, HCT 30.8, MCV 67.2, RDW 18.7, HGB 9.0 (pierwszy raz od dawna tak wysoka :-), MCH 19.7, MCHC 29.2, PLT 215, WBC 3.93, OB 43. Natomiast TIBIC 467pg/dl, CRP 1,22, AspAt 21, ALAT 9.0, Fe 10 mmg/dl. W dole pachowym uwidoczniono grupę węzłów chłonnych (5*)śr od 0.4 do 0.7cm. Czy potrzebna mi wizyta u lekarza hematologa?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Szanowna Pani, z pewnością Pani wynik wskazują na niedobór żelaza w organizmie. Uważam, że  leczenie anemii preparatami żelaza bez ustalenia i przede wszystkim usunięcia przyczyny jego niedoboru nie ma większego sensu. U kobiet najczęstszą przyczyną utraty żelaza są problemy ginekologiczne - więcej na ten temat w artykule pod adresem: http://portal.abczdrowie.pl/zbyt-obfite-miesiaczki

Innymi przyczynami utraty żelaza są schorzenia przewodu pokarmowego (krwawienia lub złe wchłanianie żelaza). Uwagę zwraca także podwyższone OB i nieco obniżona liczba krwinek bialych. Myślę, że oprócz konsultacji ginekologicznej wskazana byłaby także wizyta u lekarza hematologa.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy