Czy to typowe zakażenie grzybami?

Niedawno przeszłam infekcję intymną. Byłam leczona pimafucinem i globulkami. Objawy przeszły na krótki okres czasu i ponownie pojawiła się suchość, swędzenie i pieczenie. Zdecydowałam się na wykonanie wymazu z pochwy i szyjki. Stwierdzono w pochwie Streptococcus agalactiae ( ) i Candida albicans (pojedyncze kolonie) i w szyjce stwierdzono Streptococcus agalactiae ( ), Escherichia coli( ), Candida albicans (pojedyncze kolonie). Czy to typowe zakażenie grzybami? Czy może mieć wpływ na długi brak miesiączki - po leczeniu okres wystąpił naturalnie i samoistnie przed leczeniem od jakiegoś czasu jakby zanikał i był bardzo rzadko, ale stwierdzono prawdopodobieństwo PCOS...

Lek. Bartosz Domagała

Podczas infekcji termin miesiączki może się przesuwać. W PCOS także. Proszę skonsultować się z ginekologiem, który rozwieje wątpliwości co do diagnostyki PCOS i wtedy przyczyną przesunięcia miesiączki wyjaśni się.