Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to wina jelit czy efekt jojo?

25 lat, 163 cm wzrostu, 59,5 kg. Od 7 miesięcy jestem na diecie i schudłam z 72 kg. Najpierw dieta 1400 kcal, a od 3 tygodni 1600. Ćwiczę 3-4 x tyg po 45 min jazdę na rowerze stacjonarnym. W sobotę waga pokazała 59,5 kg. Od tego czasu pilnuje bardzo, aby nie jeść mniej niż 1600 kcal, bo wcześniej się to zdarzało. 5 posilkow o podobnych porach. W ciągu 3 dni waga systematycznie rośnie: 59,6 } 59,9, a dzisiaj 60kg. Czy to efekt jojo? Czy może zwieszenia porcji i to wina jelit?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Dzień dobry, Z Pani opisu wynika, że efekt jo-jo nie powinien nastąpić. Faktycznie 1400 kcal to niezbyt wiele biorąc jeszcze w dodatku pod uwagę Pani aktywność, i mogło to spowodować zachwiania metabolizmu. Jednak 1600 kcal nadal nie pokrywa Pani całkowitego zapotrzebowania. Wahania wagi w granicach 1-2 kg są czymś naturalnym i są związane także np. z cyklem miesięcznym, czasem z jakiegoś innego powodu zatrzymuje się woda w organizmie. Proszę jeszcze obserwować organizm przez tydzień/dwa. Obstawiam, że waga się ureguluje. Pozdrawiam, Joanna Penza http://madame.fit/

Doradca żywieniowy, założycielka marki Madame.FIT i motywatorka.
0

W Pani przypadku nie ma efektu jo-jo. Wahania są zbyt małe. Niewielkie wahania wagi w ciągu dnia, tygodnia czy miesiąca są zjawiskiem naturalnym i dość powszechnym. Mogą wynikać z: - zatrzymania wody w organizmie - zaparcia, problemy z wypróżnieniem - przed miesiączką oraz na początku cyklu, masa ciała może wzrosnąć nawet o 2 kilogramy. Jest to spowodowane zmianami hormonalnymi oraz zwiększonym gromadzeniem wspomnianej wyżej wody przez organizm w tym okresie Nie jest zalecane codzienne ważenie lub dokonywanie pomiarów kilka razy w ciągu dnia. Jeśli stosujemy dietę odchudzającą, warto ważyć się raz na 1–2 tygodnie. Bardzo ważne jest, aby ważyć się zawsze o tej samej porze dnia. Najlepiej jest dokonywać tego rano, na czczo. Ważenie powinno odbywać się bez ubrania lub ewentualnie w bieliźnie.

Pozdrawiam serdecznie, Paulina Roziewska http://dietetyka-medyczna.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy