Czy to wina tamponów?

Od 4 lat używam "tampony super" i nigdy nie narzekałam na jakieś skutki uboczne, apropo ich... Ostatnio w trakcie trwania miesiączki zaaplikowałam tampon, ale ten mniejszy "normal", gdy go aplikowałam było w porządku, tak samo w czasie poruszania się nic nie czułam, nie odczuwałam go. Gdy się "napełnił" odczuwałam niesamowity ból jajników, a przy wyciąganiu tamponu (który po krótkim czasie nasiąkł bardzo szybko) przeżywałam katorgę. Mniejszy rozmiar tampona nie powinien mieć aż takich skutków tym bardziej, że używam tamponów 4 lata i nigdy wcześniej nie miałam takich komplikacji.
Dlaczego tak się stało? Wydaje sie to dla mnie tym bardziej dziwne że w 1-szy dzień miesiączki używałam tamponów "super" i było w porządku. Tylko nie rozumiem dlaczego w drugi dzień miesiączki tak mały tampon spowodował mi tyle bólu?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Najprawdopodobniej powstała u Pani miejscowa infekcja w wyniku zalegania w tamponie wydzieliny miesiączkowej. Proszę do końca miesiączki nie używać już tamponów, a jeśli po jej zakończeniu utrzymywać się będą jakiekolwiek objawy (ból, zwiększona ilość cuchnącej wydzieliny, świąd), udać się do ginekologa.
Pozdrawiam serdecznie!