Czy to wirus hpv?

Błagam o pomoc, mieszkam w małej miejscowości. Nie ma u nas dobrego ginekologa. Mój koszmar rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. Miałam "szare upławy" w dodatku cuchnące. Gdy to ustąpiło po tabletkach dopochwowych  pojawiły się wypryski. Tzn. to wygląda jak mała czerwona gulka. Lekarz stwierdził u mnie wirus brodawczaka ludzkiego (nie wiem skąd bo nie współżyłam bez zabezpieczenia). W tej chwili jestem po drugiej szczepionce na brodawczaka. Gulki nie ustąpiły wyskakują i znikają. Nie mam już sił do tego. Bardzo proszę o profesjonalną poradę. Jestem mamą dwójki dzieci. Proszę o jakikolwiek namiar na specjalistę w zachodniopomorskim. Stosowałam leki przeciwwirusowe. Najgorsze jest to, że przestrzegam zasad higieny, a to jest jak walka z wiatrakami. Objawy nasilają się w czasie miesiączki (stosuję podpaski) gulki pojawiają się na łonie w okolicy krocza (jednak nie na narządach płciowych). Proszę o pomoc, radę jak zabrać się do leczenia, od jakiego lekarza zacząć. Może to jakaś choroba weneryczna lub może pomoże mi dermatolog? Dodamy tylko, że nie miałam robionych żadnych badań na obecność hpv. Luiza

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Z pewnością  warto wybrać się do lekarza w celu konsultacji i wyjaśnienia charakteru dolegliwości - odwiedzenie dermatologa to bardzo dobry pomysł, tym bardziej że zmiany znajdują się na skórze.

Szczepionka która Pani stosuje generalnie jest zalecana kobietom pomiędzy 19 a 26 roku życia, u których nie występuje infekcja brodawczakiem - nie jest to bowiem metoda leczenia infekcji. Najkorzystniej gdy szczepione są młode kobiety, czy dziewczynki jeszcze przed rozpoczęciem współżycia.

Jeżeli nie miała Pani do tej pory wykonanego badania cytologicznego koniecznie należy je przeprowadzić.
Proszę nie zwlekać z wizytą, warto sprawę wyjaśnić do końca.

Pozdrawiam