Czy to wszystko ma związek z nerwicą?

Witam. Od kilku lat choruję na zaburzenia lękowe w tym nerwica natręctw myślowych o robieniu komuś krzywdy. Do tej porty lęk i niepokój był umiarkowany i znośny, myśli przychodziły i odchodziły. Jakiś czas temu, zupełnie przypadkiem w celu zrelaksowania się odsłuchałem z nagrania Hipnozy-relaksacyjnej. Po nagraniu dziwnie się poczułem i od razu zaczęły napływać natrętnie myśli i czytanie o hipnozie. Natręty że mogły mi się jakieś sugestie wejść do głowy o zrobieniu komuś krzywdy i chęci oraz impulsy do zrobienia czegoś z czym związana jest moja nerwica. Że podświadomość mogła coś wyłapać. Teraz mam ogromny lęk, bezsenność, niepokój, ataki paniki że mógłbym coś zrobić jednak pod wpływem tej hipnozy. Czy to mogła być pożywka dla mojej nerwicy? Czy coś innego?

Dzień dobry,
Doradzam zachowanie spokoju, gdyż to tylko Pana lęki związane z nerwicą natręctw. Odsłuchanie tego nagrania wzbudziło w Panu niepokój, co nasiliło objawy OCD ale to wkrótce minie. Polecam Panu książki: "Zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne. Poradnik z ćwiczeniami opartymi na uważności i terapii poznawczo - behawioralnej" Jon Hershfield, Tom Corboy, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego (w szczególności r. 9 - OCD zw. z wyrządzeniem krzywdy) oraz "Mindfulness. Trening uważności" Mark Williams, Denny Penman, Wyd. Samo Sedno (trening oparty na technikach medytacyjnych bardzo skuteczny w leczeniu OCD). Mam nadzieję, że moja wiadomość Pana uspokoi, gdyż naprawdę nic strasznego się nie stało z powodu odsłuchania przez Pana nagrania hipnozy. Nagranie to w żaden sposób nie mogło i nie może zwiększyć ryzyka wyrządzenia przez Pana komuś krzywdy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/