Czy to wszystko może oznaczać nerwicę?

Witam. Mam 29 lat. Od około 4-5 lat borykam się ze zdiagnozowaną przez lekarza psychiatrę nerwicą serca. Przez rok po wizytach u psychiatry i "wyleczeniu się" xanaxem i seroxatem był spokój. Potem niestety już tylko gorzej. Postaram się w dużym skrócie nakreaić co mi aktualnie jest. Największe problemy mam ze snem - wieczorami wybudza mnie, podczas zasypiania, tak jakby organizm nie chciał dopuścić do całkowitego uśniecia. Wtedy zrywam się nawet na równe nogi, czuję jakbym miał zaraz umrzec i mijają z 2-3 sekundy zanim się uspokoję i serce przestanie kolatac. Czasemm bywa że wybudzi mnie tak raz, a czasem i kilkanaście i trwa to z 2 godziny. Od około 2 miesięcy budzę się codziennie po około 5.5 - 6 godzinach spania i strasznie zasycha mi w ustach i nosie. Niezależnie od tego przez co oddycham. Próbowałem już wszystkiego. Picie wody niegazowanej, przegryzanie owoca, nawilżenie pokoju itp. nic nie daje. Później leże tak z pół godziny i zasypiam ale to już jest sen przerywany mniej więcej co parę-parenascie minut. W dzień męczą mnie strasznie mroczki przed oczami. Mam wrażenie że trochę znikają jak jestem bardziej wypoczęty. Czy iść znowu do psychiatry ? Czy to wszystko nerwica? Czy zatrzymane zęby mądrości kwalifikujące się do dłutowania mogą dawać któreś z tych objawów? Dodatkowo chyba jestem na coś uczulony bo męczy mnie katar, zatyka mi nos ( głównie wieczorem po po 19-20. Oprócz tego wyskoczył mi rumień/wysypka na nadgarstku wielkości pół cytryny, wysypka za uszami i na ramionach. W dzieciństwie byłem bezbialkowy a miałem ostatnio sporo białka w diecie. Natomiast ograniczyłem białko praktycznie do zera od jakichs 2 tygodni a poprawa jest słaba o ile w ogóle jest. Mam wrażenie jakby uczulalo mnie coś w mieszkaniu bo jak gdzies wyjeżdżam to tak jakby trochę się poprawiało. Sporo tego... Już nie mam siły. Proszę o opinie.

Dzień dobry. powinien skontaktować się ze specjalistą. Myślę, ze warto rozważyć oprócz farmakoterapii również psychoterapię (prowadzoną przez psychoterapeutę). Jak Pan sam zauważył farmakoterapia wydaje się działać tylko czasowo. Możliwe, ze zmiany skórne pojawiają się potęgowane przez znerwicowanie Pana i zaburzony wypoczynek. dlatego wydaje się konieczne znalezienie ich przyczyny tj zrobienie badań pod kątem alergii oraz podjęcie psychoterapia i faramkoterapii.
pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/