Czy to wyklucza tężyczkę?

Witam, dostałam skierowanie na testy tężyczkowe. Z tego co się dowiedziałam jest to niedobór wapna w organizmie. Odebrałam pierwszy wynik wapnia zjonizowanego który jest podwyższony 1,190. Czy to wyklucza tężyczke? Mam przyspieszone pracę serca i jestem ciągle bardzo zmęczona. Dziś puls to 110 wczoraj 98.

Witam!
Tężyczki mogą być z normalnym poziomem wapnia, mogą być zależne od poziomu magnezu. Tężyczki nie badamy samymi określeniami poziomów. Należy zrobić w Pracowni EMG odpowiednie badania. W większości nerwic próby tężyczkowe wypadają dodatnio, a wcale nie ma tężyczki. Tych kilka przedstawionych przez Panią objawów często pojawia się w zaburzeniach emocjonalnych - może w tę stronę należy zwrócić "celownik diagnostyczny?
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.