Czy to wyżynająca się ósemka?

Witam. Moim problemem jest bolące dziąsło, nad gorna szostka, zwlaszcza przy dotyku lub otwarciu buzi. Ósemka jeszcze mi nie wyszla wiec przypuszczalam ze to moze byc to, jednak szostka czeka na leczenie kanalowe i na razie jest zabezpieczona czasową plombą. Ząb sam w sobie mnie nie boli a i bol dziasla nie jest jakis nieznosny ale jednak. Czy to wyrzynajaca sie ósemka? Moj dentysta jest teraz na urlopie wiec niestety nie moge sie zwrocic do specjalisty w ciagu najblizszych dni.

Dzień dobry, ja raczej stawiam na szóstkę, która ma mieć leczenie kanałowe. Wyrzynająca się ósemka nie powoduje opuchlizny nad szóstką. Problemy z dziąsłem odzywają się za siódemką. Nie przeleczony kanałowo ząb, ze zgorzelą miazgi, nawet jak ma czasowy opatrunek, jest źródłem bakterii, które mogą się rozwijać i prowadzić do opuchlizny. Mam nadzieję, że Pani lekarz niedługo wróci z urlopu.