Czy to wznowa padaczki?

Dzien dobry, mam zapytanie o mojego tate: - glejak stwierdzony 12 lat temu, objawil sie przed padaczke - po glejaku radioterapia - od tego czasu wszystko dobrze Od jakiegos czasu, zmieny w mysleniu, otepienie, wczoraj w nocy atak padaczki Lekarze twierdza, ze to male prawdopodobienstwo wznowy, tato ma wyjsc do domu i czekac na wyniki. Co moglo spowodowac kolejna padaczke i zmiany w zachowaniu? Dziekuje z gory za pomoc i wskazowki.

Witam,

w pierwszej kolejności należałoby wykluczyć wznowę glejaka lub jakąś patologię w miejscu po jego wycięciu (np naczyniak). W tym celu najlepiej byłoby zrobić rezonans magnetyczny mózgu oraz ze względu na napad padaczkowy EEG.
Zaburzenia myślenia oraz otępienie bardzo często towarzyszą stanom padaczkowym.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet