Czy to zaburzenia wzroku czy koncentracji?

Gdy np. zaczynam czytać, przeczytam zdanie do połowy i automatycznie zaczynam od początku i tak kilka razy. Czasem gdy np. idę ulicą, zawieszam się, widzę obraz a idę jakby na oślep, jakbym była nieobecna, dopiero po chwili popatrzę w innym kierunku, pomrugam i próbuję ,, złapać ostrość". Czasem widzę jakby za mgłą lub drży mi obraz. Gdy np. piszę smsa, czytam go kilka razy zanim go wyślę bo jakby nie mogę się skupić. Czy to zaburzenia wzroku czy koncentracji? Czy od depresji, nerwicy, leków?

Witam!
Ewidentnie ma Pani trudności w koncentracji, być może elementy obsesji, prawdopodobnie znaczne podbarwienie lękowe. Proponuję w Poradni Zdrowia Psychicznego konsultację z testami projekcyjnymi, ustalenie rodzaju osobowości. Następnie indywidualnie dobrana psychoterapia wzmocniona lekami p/lękowymi w odpowiednich dawkach i problem na pewno złagodnieje, a może całkowicie ustąpi.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam,

Warto do tematu zaburzeń koncentracji podejść kompleksowo. Jeśli przyjmuje Pani jakieś leki i leczy się na nerwicę bądź depresję - mogą to być m.in. objawy związane z przebiegiem choroby czy skutki uboczne leków. Radziłabym skorzystanie z pomocy psychologicznej, lub skonsultowanie tego z terapeutą (jeśli z usług takiego Pani korzysta), aby móc dokładniej przyjrzeć się objawom oraz nie dopuszczać do rozwoju zaburzeń lękowych, na tle których zaczną pojawiać się objawy.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek