Czy to zapalenie cewki moczowej?

Witam, Adam, lat 39. Objawy: od jakiegoś czasu mam parcie na mocz, bez bólu brzucha. Wizyta u lekarza rodzinnego i urologa. 5 dni kuracji antybiotykiem i nospą, niestety, bez zadowalającej poprawy. Wyniki moczu ogólne: mocz barwa żółta, klarowny, ciężar 1,030, ph 5,5, glukoza nieobecna, bilirubina nieobecna, ciała ketonowe nieobecne, białko nieobecne, urobilinogen w normie, azotyny obecne, krew nieobecna, leukocyty nieobecne, śluz obfity, bakterie nieliczne, leukocyty pojedyncze, kryształy szczawianu wapnia bardzo liczne. Wynik PSA całkowity 0,35 ng/ml. Badanie usg: lewa nerka widoczne silne echa, mogące odpowiadać zwapnieniom i słabo uwapnionym złogom, wyraźne poszerzenie pęcherzyków nasiennych, zwłaszcza po stronie prawej. Jeszcze badania: potas 4,2 mmol/l, sód 143 mmol/l kreatynina 89 umol/l. Nie wiem, co robić, leczyć to ziołami, czy lekarza pytać...? Dzięki i pozdrowienia.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wydaje się, że dalsza diagnostyka zgłaszanych przez Pana dolegliwości powinna obejmować wizytę u lekarza urologa, który zleciłby USG gruczołu krokowego oraz zbadałby go palpacyjnie.