Czy to zapalenie miało związek z kwasem hialuronowym w nosie?

Witam , miałam korektę nosa kwasem hialuronowym Dermfiller. Tego samego dnia popoludniu zaczął mnie bolec ząb górna czwórka po kanałowym leczeniu 1,5-2 lata wcześniej . Rozwinął się stan zapalny, zapalenie tkanek okolowierzchołkowych. Antybiotyk i ponowne kanałowe leczenie nie pomogło. Po 6 dniach musiałam usunąć zęba. Nie był połączony z zatokami . Pytanie moje - czy to zapalenie miało związek z kwasem hialuronowym w nosie ? Dodam , ze od wielu lat powiększał usta i nigdy nic się nie działo . Po zakończeniu antybiotyku jestem umówiona na korektę nosa . Czy powinnam mieć obawy o pozostałe zęby? Pozdrawiam

Wg mnie wstrzyknięcie kwasu hialuronowego nie miało związku z problemem stomatologicznym. To zapalenie rozwijające się w zębie i w tkankach obocznych mogło wpłynąć na pojawienie się powikłań związanych z podaniem kwasu hialuronowego. Pamiętajmy aby przed implantacją kwasu hialuronowego mieć wyleczone zęby !!!!