Czy to zawał? Czy może coś innego?

Witam, moja babcia (l.73) ma chore serce i blok. Wczoraj w nocy nagle zrobiło jej się ciemno przed oczami a nogi miała jak z "waty". Położyła się na chwile i przeszło ale gdy wstała sytuacja się powtórzyła. Dziś już czuje się lepiej ale jak twierdzi towarzyszy jej uczucie ogólnego rozbicia. Czy to mógłby być zawał? Czytałam że u kobiet zawał daje nietypowe objawy zbliżone do innych chorób np. grypy tj. bezwład rąk, nóg, zawroty głowy, osłabienie itp. Dodam tylko że babcia miała już jeden zawał który przeszła odczuwając ból i pieczenie w klatce piersiowej połączone z brakiem tchu. Czasami zdarzają się jej również dni złego samopoczucia w których odczuwa zmęczenie, osłabienie, bezwład rąk i nóg i te "mroczki" przed oczami. Bardzo się martwię o moją babcię bo bardzo ją kocham. Chcę aby się leczyła ale ona robi to niechętnie. Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam

Witam serdecznie,

Rzeczywiście zawał mięśnia sercowego może przebiegać nietypowo. Nie zawsze musi to być ból w klatce piersiowej. Zatem niewykluczone, że babcie przeszła zawał. Ale przyczyną takich dolegliwości mogą też być np. przemijające niedokrwienia mózgu, zaburzenia rytmu serca. W tej sytuacji babcia powinna jak najszybciej udać się na wizytę do lekarza. Bez zebrania dokładnego wywiadu oraz zbadaniu pacjenta nie można postawić diagnozy. Wówczas być może lekarz zleci dodatkowe badania.
Pozdrawiam