Czy to, że cukier rośnie znaczy, że pojawi się cukrzyca?

Witam, mam 28 lat, jestem osobą szczupła i 1,5roku temu zdiagnozowano u mnie hiperinsulinizm (insulina 0-7, 1h-152, 2h-56 oraz hipoglikemie, przez 8 miesiecy brałam 1x500g metfominy. Miesiąc po odstawieniu wykonałam badanie (insulina 0-4,3, 1h-77, 2h-16) w krzywej cukrowej znow hipoglikemia. Przed zdiagnozowaniem miałam cukry na czczo ok 73, podczas brania metforminy cukier na czczo ok 86, w tym momencie bez na cczo mam 92-94, czy to, że cukier rośnie znaczy, że pojawi się cukrzyca?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,
w regulowaniu gospodarki insulinowej w organiźmie kluczową rolę pełni dieta i styl życia. Warto również wykonac pozostałe badania w tym badanie tarczycy.
pozdrawiam