Czy to, że wydzieliny jest mniej, może być skutkiem zażywania ziół?

Witam! Jestem w 38 tygodniu pierwszej ciąży. Od jakiegoś tygodnia zaczęłam pić herbatkę z liści malin i zażywać wiesiołek (1x2tab), a od jakiś 3 dni wydzielina z pochwy stała się bardzo skąpa - gdzie do tej pory było jej dużo. Na badaniu ginekolog stwierdził że szyjka zaczyna być miękka. Czy to że wydzieliny jest mniej może być skutkiem zażywania w.w. ziół? Czy lepiej je odstawić, lub zmienić dawki? Nie chciałabym przedobrzć, ani też zahamować czegoś co już być może zaczęło się dziać w moim org

Witam

Mniejsza wydzielina może wynikać z hormonów. W każdej fazie ciąży oraz w każdym tygodniu hormony kobiece się zmieniają. Herbata z liści malin i wiesiołek, może pomóc w przyszłym porodzie ale powinien być uzgodniony z lekarze ginekologiem. Nie w każdym przypadku można pić te napary. Nie mają one wpływu na mniejsze ilości wydzielin.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu