Czy to zrosty mogą blokować zgięcie?

Oporna rehabilitacja kolana. Witam na początku Grudnia miałem wypadek na nartach w którym zerwałem ACL i MCL oraz naderwałem mięsień brzuchaty łydki.20 grudnia przeszedłem rekonstrukcję ACL i MCL ze względu na okres świąteczno-noworoczny rehabilitacje rozpocząłem 2 stycznia.Pierwszy tydz sama krio i laser w drugim tyg mobilizację ręczną kolana(naciąganie do granicy bólu) gdyż lekarz podczas kontroli stwierdził małe zgięcie.Moje pyt. czy po takiej kontuzji osiągnięcie kąta ok 60" po 2 tyg reha jest w normie czy nie gdyż obawiam się że to zrosty mogą blokować zgięcie i nie chciałbym przechodzić ponownej operacji.Dodam że wszystko idzie dość opornie chociaż fizjoterapeuta mówi że będzie ok a to przez złożony uraz.Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami osób prowadzących terapie, bez badania ciężko się wypowiedzieć.