Czy toksoplazmoza została nabyta teraz czy już wcześniej?

Witam mam Pytanie związane z Toxoplazmozą jestem w 12 Tyg Ciąży W wynikach wykazano Przeciwciała w kl . IgG 210,20 IU \ml Pczeciwciala w Kl. IgM 0,272 S/Co .... za to test na Awidność przeciwciał w Kl. IgG 0,45 czy toxo została nabyta teraz czy już wcześniej ?? Na wizytę do lekarza mam dopiero za 2 ty

Szanowna Pani, wysoka awidność z dużym prawdopodobieństwem wyklucza świeże zakażenie, dlatego też jest duża szansa że do zakażenia doszło przed ciążą. Pozdrawiam