Czy toksyna botulinowa stosowana na dystonię szyjną jest refundowana?

Domek92r Domek92r Początkujący Witam Was serdecznie. Zdiagnozowano u mnie dystonie szyjną i mam wizytę w gabinecie u Pana Profesora który mnie konsultował w klinice psychiatrycznej 3 miesiące temu. Termin to 20 września i na konsultacji spytałem się jaka rada na tą dystonię a Pan profesor ze zastrzyki z toksyny botulinowej. Zapomniałem sie spytać tylko i do teraz mnie męczy czy ten lek / preparat jest refundowany ? Czy są może jego zamienniki i ile trzeba zapłacić w aptece na receptę mając wizyt

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli kwalifikuje się Pan do programu lekowego to wtedy jest to lek bezpłatny.